Sunucum neden sunucu listesinde gözükmüyor ?
Unturned, son güncellemeler ile artık sunucularında GSLT ( Game Server Login Tokens ) sistemini kullanma zorunluluğunu getirdi. Sunucunuzun yapılandırma dosyasına geçerli bir fiş ( Token ) girmediğiniz sürece sunucunuzu hiç bir şekilde sunucu listesinde görüntüleyemezsiniz.

Sunucumu sunucu listesine yayımlamak için ne yapmalıyım?

Aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız.

  • Tarayıcınızda https://steamcommunity.com/dev/managegameservers adresine gidin.
  • Girmiş olduğunuz sayfada Steam hesabınızın açık olup olmadığını kontrol edin. Hesabınız açık değil ise giriş yapın.
  • Sayfada aşağıya inin, karşınıza iki adet boş kutucuk çıkacaktır. Bu kutucuklardan AppID kısmına 304930 yazın, diğer kutucuğa sunucunuzun adını yazın. ( Sunucu adı yerine başka bir şey de yazabilirsiniz. )
  • Kutucukları doldurduktan sonra oluştur butonuna tıklayın. Karşınıza yeni bir liste çıkacaktır. Bu listeden Giriş Fişi ( Login Token ) yazan kısımdaki fişinizi ( Token ) kopyalayın.
  • Sunucunuzun yapılandırma dosyasını yani Config.json açın ve 8. satıra tırnak işaretleri arasına kopyalamış olduğunuz fişi yapıştırın.

k_EResultInvalidParam hatası alıyorum ve sunucum açılmıyor ne yapmalıyım ?

Bu hatayı alıyorsanız ve sunucunuz açılmıyorsa sunucunuzun yapılandırma dosyasında 8. satırda ( Login_Token ) hata yaptığınız içindir. Girmiş olduğunuz fiş ( Token ) yanlıştır veya geçerliliğini yitirmiştir. Yukarıda ki adımları doğru bir şekilde uyguladığınızdan ve fişinizi yanlış kopyalamadığınızdan emin olun. Doğru ve geçerli bir fiş girdiğinizde sunucunuz hatasız bir şekilde açılacaktır.