Keyubu’da hizmetiniz aktifleştirildikten sonra bazı kurulumlar gerçekleştirmeniz gerekmekte. Bunlardan en önemlisi olan “İşletim Sistemi” kurulumu hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz. Öyleyse müşteri panelinden hizmetlerimize girerek işlemlere başlayalım!

Ürün ve Hizmetlerim bölümünden aktif hizmetimize tıklayıp hizmet içerisine giriyoruz.
Sol alt kısımda bulunan Format butonuna tıklıyoruz. Karşımıza format paneli ve işletim sistemleri gelecektir.
  • Kurmak istediğimiz bir işletim sistemi kategorisine tıklayıp alt kısımda çıkan seçeneklerden işletim sistemimizi seçiyoruz.
  • Daha sonra alt kısımdaki şifre bölümünden şifremizi oluşturabilir veya rastgele şifre oluştur butonuna tıklayarak sistemin bize şifre ataması yapmasını sağlayabiliriz.
  • Format atmadan önce güvenlik amaçlı size iki onay kutucuğunu okuyup işaretliyoruz ve sıfırla butonuna basıyoruz.
Sıfırla butonuna bastıktan sonra işlemin başarılı olmasını bekliyoruz. İşlem başarılı olduğunda format talebiniz sıraya alınacak ve otomasyon paneli tarafından otomatik olarak kurulacaktır.
Format talebi gönderildikten sonra format aşamalarını aynı sayfadan takip edebilirsiniz. Bu sayede işletim sisteminin ne kadar hızlı kurulduğunu görebilir ve adımları takip edebilirsiniz.

Format sonrası sunucunuza bağlantı yapabilmeniz için okumanız gereken notlar:

  1. Eğer ”Uzak Masaüstü Bağlantısı” programını kullanarak makinenize bağlanmak isterseniz, Windows işletim sistemlerinden bir tanesini kurmanız gerekmektedir.‌
  2. Şifre bölümünün amacı; O kısma yazdığınız şifre makinenize bağlanırken kullanacağınız şifre olacaktır. İsterseniz rastgele bir şifre belirleyip, ”Şifreyi göster” seçeneğine tıklayıp şifrenizi kopyalayabilirsiniz.‌

(Disk alanınız dolduysa ve ek olarak satın almak isterseniz GB/1₺ olarak ücretlendirmeye tabi tutulacaktır.)

Bütün adımları uygulayıp ”Sıfırla” butonuna bastıktan sonra, 1-5 dakika içerisinde işletim sistemi kurulur ve makineniz ile bağlantı kurabilirsiniz. Kurulum süresi 10 dakikayı geçen işlemlerde destek talebi açabilirsiniz.


Bu makalede ne öğrendim?

“Keyubu’dan bir ürün satın aldım, aktif gözüküyor ama bağlanamıyorum. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim?” gibi sorularının cevabını size anlatmış olduk. Belirtilen işlemleri adım adım ve eksiksiz yaptığınız takdirde, makineniz ile bağlantınızı kurabilir ve sunucunuzu hazırlayabilirsiniz.