kampanya Yıllık satın alımlarda 10 ay öde 2 ay ücretsiz kullan!

Rust Sunucu Kiralama | Satın Al

Rust için en uygun Web Panel çözümlerimiz ile sorunsuz sunucunuzu kurun ve oynamaya başlayın!

rust

Neden Rust Sunucu Almalısınız?

Rust 2013 yılının son çeyreğinde erken erişim sürümünü Steam platformuna sunmuştur. 8 şubat 2018 yılında ise resmi sürümü ile biz oyunculara yine Steam aracılığı ile sunulmuş bir hayatta kalma, birinci şahıs nişancı oyunudur. Facepunch Studios tarafından geliştirilen oyun 2018 yılında internet bağlantısı gerektiren online bir oyun oldu. Hayatta kalma becerilerinizi ve gerçekliği sonuna kadar size hissettirecek Rust, arkadaşlarınızla vakit geçirdiğinizde eğlencenizi ikiye katlayacak bir oyun. Twitch gibi yayın platformlarında 1 milyon izlenmeyi geçen ve sunucularıyla oyuncularına sınırsız bir eğlence sunan Rust geçtiğimiz yıl 10 Ocak 2021 tarihinde serverlarında tam tamına 243.483 toplam anlık oyuncu sayısına erişerek kendi rekorunu kırmıştır. Birçok hayatta kalma oyununun güzel yanlarından parçalar içeren Rust tek bir özelliği ile ön plana çıkmamakta. Oyunun bu çok yönlülüğü arkadaşlarınızla oyunda uzun saatler geçirmenizin gizli bir anahtarı denebilir. Oyunda yapabileceğiniz çoğu şeyin bir sınırı yok. Dilerseniz hardcore bir şekilde en zor şartlarda bu oyunun hayatta kalma ögelerini tadabilir, dilerseniz de tamamen kolay bir oyun modunda eğlencenin dibine vurabilirsiniz. İşte tam da bu sebeple arkadaşlarınızla veya kendi istediğiniz kurallarda diğer oyuncularla bu hayatta kalma deneyimini yaşamak için hayalinizdeki Rust sunucusunu Keyubu ile hayata geçirebilirsiniz.

keyubu discord sunucusu
Discord Topluluğuna Katıl

Keyubu Discord topluluğuna katılmayı unutma!

Sunucuya Katıl
gta 5 sunucu sınırsız slot
Slot Sınırı Yok

Tüm ürünlerimizde slot sayısı sınırsızdır. İsterseniz ilk paketi isterseniz son paketi alabilirsiniz, slot kontrolü tamamen sizin elinizde!

keyubu web panel
Kullanım Kolaylığı

Web panel bağlantısı ile herhangi bir ek programa gerek olmadan sunucunuzu yönetebilmektesiniz. Web panel kolaylığı ile tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Paketini Dilediğin Şekilde Oluştur

Rust sunucunun ihtiyacını karşılayacak paketinin özelliklerini sen seç ve paketini oluştur. Karar ver ve satın al. Profesyonel hizmet seni bekliyor.

Rust Server Satın Al

Web Panel Rust Sunucu

 • cpu Intel Xeon E5 2699 v4 Ayarlanabilir Çekirdek
  10 GHz'e Kadar
 • ram DDR4 RAM Ayarlanabilir Ram
  12 GB RAM'e Kadar
 • disk NVME SSD Disk Ayarlanabilir Disk
  50 GB Disk Alanına Kadar
 • ddos koruması DDOS Koruması Ücretsiz DDOS Oyun Özel Korumabilgi
Pterodactyl Panel

Rust Yönetim Panelinin Özellikleri

Rust Web Paneli ile Rust sunucunuzu kolay bir şekilde yönetin ve Rust sunucunuzu en üste taşıyın. Pterodactyl alt yapısı ile modern bir yönetime ulaşın.

 • Hızlı ve Basit Kullanım Arayüzü
 • Konsol Yönetimi
 • Dosya Yöneticisi
 • Zamanlanmış Görevler
 • Sunucu Başlatma Scripti
 • Özelleştirilmiş Ayarlar
 • Otomatik Kurulum
 • Anlık Kullanım Grafiği
Web Panel Kurulum Otomasyonu

Satın aldığınız paketin ve sunucu dosyalarının kurulması için destek talebi açmanıza ve yetkili ile iletişime geçmenize gerek yok. Ödemeyi yaptıktan hemen sonra hizmetiniz aktif ve erişilebilir olackatır. Tek yapmanıza gereken hizmet içerisindeki bilgilendirmeleri okumanızdır.

otomatik kurulum web panel

Neden Keyubu'dan Rust Sunucu Açmalıyım?

Oyuncularınızı Güvende Tutacak DDoS Koruması

Keyubu olarak uzun zamanlardan beri aile üyelerimizin sunucularına aldıkları herhangi bir saldırıdan etkilenmemesi ve oyuncularını ping, lag ve loss sorunu olmadan oynatabilecekleri bir ortam sunmaya özen göstermekteyiz. Herhangi bir saldırıya maruz kaldığınız takdirde Firewall cihazlarımız ile siz daha fark etmeden bu saldırıların önüne geçiyoruz. Yeni bir saldırı methodu çıktığında ise bunu anında fixliyoruz. Tamamen müşteri memnuniyeti üzerine kurulu bir sistemde ilerlemeye ve sizlere alabileceğiniz en iyi ve sorunsuz hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

Son Teknoloji Donanımlar

Yıllardır süregelen yenilikçi politikamızı hız kesmeden sürdürmekteyiz. Bu sebeple 2019 yılından beri son nesil Ryzen ve Intel sunucuları bünyemizde bulundurmaktayız. Bu cihazların stoklarına çok önem veriyoruz ve tüm cihazlarımızın sadece işlemci değil RAM, Disk ve Anakart modellerine de dikkat etmekteyiz. Öyle ki; bizden alacağınız Intel Xeon ailesinden bir E5 2697v2 işlemcide dahi Samsung 870 EVO diskler kullanarak sizlerin performansını burada da nVme disk ile eş değer tutuyoruz. Intel Xeon E5 2697 v2 işlemcisi ile Rust sunucunuzu sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Yüksek Bir Uptime Kim İstemez?

Turknet Network alt yapısı ile aile üyelerimize 7/24 kesintisiz bir sunucu garanti etmekteyiz. Açıldığımız günden bu yana uptime sürelerimiz yükselmeye devam etti ve günümüzdeki halini aldı. Şu anda tüm hizmetlerimizi %99.90 bir uptime ile sunmaktayız. Herhangi bir kesinti yaşamanız çok güç olduğu gibi; olası bir planlı kesintiyi Discord sunucumuz üzerinden anlık olarak önceden bildirmekteyiz.

Türkiye Lokasyon

Bizden herhangi bir sunucu hizmeti aldığınızda çok düşük ping değerleri ile karşılaşacaksınız. Düşük ping değerleri ile bir oyun oynamak ve oynatmak sizleri yüksek ping ile oyun oynayan veya oynatan kişiler, sunucular karşısında bir adım öne geçirecektir. Günümüzde tüm oyuncular 10-30ms arası ping değerleri aldığı sunucuları %75 oranda daha fazla tercih etmektedir.

iletişim
Aklınızı bir şey mi kurcalıyor?

Seni canlı sohbette veya destek talebinde bekliyor olacağız.
Ayrıca ulaşabileceğiniz bazı destek kanallarımız;

Rust Server Kiralama Farkları Neler?

Rust sunucuları; Official yani oyunun yapımcılarının size sunduğu sunucular, modlu sunucular ve vanilla topluluk sunucuları olarak üçe ayrılır. Mesela ufak bir arkadaş grubu ile oynamak isteyenlerin tercihi vanilla topluluk sunucuları olabilir. İsterseniz büyük kitlelere hitap eden modlu sunucularda oynayabilirsiniz. Ancak, oyunda başarım kazanmak yani Steam üzerindeki başarımlarınızı aktif etmek istiyorsanız, bunu sadece oyunun official sunucularında yapabilirsiniz. Bunun dışında; başarımlar sizin için önemli değilse vaktinizi çok daha güzel geçirebileceğiniz vanilla ve modlu sunucular mevcut. Oyuncu topluluğu genelde tıpkı official sunucular gibi hiçbir eklenti olmayan vanilla sunuculara bayılıyor.

rust server farkları
rust yönetimi kolay mı

Rust Sunucumun Web Panel Arayüzü Kolay Mı?

Keyubu olarak tüm aile üyelerimizin sunucularında yapacakları değişiklikleri en kolay ve en pratik şekilde yapabilmelerine odaklanmaktayız. Bu doğrultuda sizlere sağladığımız bu tam özelleştirilebilir web panelde Rust veya herhangi bir oyunda yapabileceklerinizin bir sınırı yok. Kolay arayüz ve kafa karıştırmayan menüsü ile sunucunuzu anbean takip edecek ve tüm kullanıcılarınıza anında web panel üzerinden ulaşabileceksiniz. Yapacağınız sunucu özelleştirmeleri, kötü niyetli bir oyuncuyu yasaklama, sunucu açma-kapama, sunucuya anlık konsoldan komut gönderme ve eğer oyun içi satın almalarınız açık ise satın alım yapan bir kullanıcıya istediği ögeyi sağlama gibi her türlü işlemi bu web panelden yapabilirsiniz.

Rust Server Kiraladığımda Sunucu Sadece Bana Özel Mi Olacak?

Hiçbir VDS sunucumuzu (bu web panel de dahil) siz değerli aile üyelerimize paylaşımlı sunmuyoruz. Yapacağınız tüm özelleştirmeler ve veriler tamamen sadece sizlerin ulaşabileceği şekildedir. Verilerinize kimse erişemez ve kimse (yasal olmayan bir şey yapılmadığı sürece) sizin sunucunuza müdahale edemez. Sanallaştırılmış bir sunucu sadece satın alım yapan kişiye aittir ve veri güvenliğiniz en önem verdiğimiz şeydir. Tıpkı kendi bilgisayarınızda verilerinizi nasıl koruyorsanız biz de burada sizlere aynı mahremiyeti sunuyoruz.

rust server sunucusu sadece bana özel mi olacak
rust sunucusundan para kazanma

Rust Sunucu Kiraladığımda Para Kazanabilir Miyim?

Her oyunda olduğu gibi tabii ki Rust sunucunuzda da para kazanabilirsiniz. Oyun içi normal oyuncuların ulaşamadığı veya ulaşabilmesi çok zor olan bir takım eşyaları, yükseltmeleri ücretli sağlayabilirsiniz. Ancak bazı oyuncular buna tepki göstermekte ve bu tarz pay-to-win diye hitap ettikleri sunucuları tercih etmemekte. Tabii işin garip yanına gelecek olursak; bu tarz sunucularda oynayan kişi sayısı daha fazla. Son dönemlerde sunucuların gelir veya makine giderlerini ödemek için kullandığı başka bir yöntem ise bağış sistemi. Bu sistem ile, sevdiğiniz ve vaktinizin çoğunu geçirdiğiniz sunucunun yöneticisine destek olmak için bir karşılık gözetmeden maddi destek oluyorsunuz. Bu şekilde sunucu sahibi giderlerini ödeyebiliyor ve emeğinin karşılığını almış oluyor.

Rust Sunucumun İşlemcisini Dilediğim Zaman Değiştirebilir Miyim?

Intel Xeon E5 2697 v2 bir sunucuya sahipseniz ve ultra performanslı Ryzen veya Intel sunucularımıza geçiş yapmak istiyorsanız aradaki miktarı ödeyerek hiçbir veri kaybı ve kesinti yaşamadan işlemcinizi değiştirebilirsiniz. Ram miktarı yükseltmesi, disk boyutu yükseltmesi veya CPU yükseltmesinde de ek ücretlendirmeye tâbi tutularak bu taleplerinizi kolayca gerçekleştirebilmekteyiz. Unutmayın, sizleri hiçbir hayalinizde ve projenizde sınırlandırmamaya özen gösteriyoruz.

rust server işlemcisi ryzen vds
rust arkadaşlarla oynama

Rust Server Kiraladığımda Arkadaşlarımla Eğlenebilir Miyim?

Rust birçok hayatta kalma oyununun güzel yönlerini kendine aldığı ve eğlenceyi had safhada yaşattığı için arkadaşlarınızla eğlenmeniz için bire bir. Sunucunuzda yapabileceğiniz çoğu şeyin bir sınırı yok. Dilerseniz hardcore ögeleri barındıran bir modda tamamen zor ve ciddi bir oyun oynayabilir. Dilerseniz de daha eğlence kafasında modlu veya kolay bir oyun modunda arkadaşlarınızla uzun saatler geçirebilirsiniz. Kendi üssünüzü veya şehrinizi kurabilir, oyuna başladığınız günden itibaren bulunduğunuz bölgeyi geliştirebilir, kendini üstünüze güzel zırhlar bulabilir, avlanmak ve savaşmak adına kendinize güçlü silahlar yapabilir ve her açıdan gelişebilirsiniz.

Rust Sunucu Kiraladığımda Bana Bir Web Sitesi Sunulacak Mı?

Rust gibi oyunlarda web script hizmeti vermemekteyiz. Bunun dışında eğer kendinize ait ve kendi alan adınızla tüm özelleştirmelere açık bir web hosting hizmeti istiyorsanız bizden çok ucuz meblağlara cPanel ve Plesk yazılım seçenekleri ve nVme disklerle çok yüksek açılış hızı sunduğumuz web hosting hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

rust sunucu kiraladığımda web sitesi sunulacak mı

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Soruları sizler için derledik. Satış öncesi aklınıza bir şey takıldıysa bizimle iletişime geçerek sorularınızı iletebilirsiniz.

Rust 2018 yılında tam sürümü çıkan bir hayatta kalma video oyunudur. Birinci şahıs nişancı (First Person Shooter) görünümünde oynadığınız Rust; birçok oyun modu ve özelleştirilebilir içerikleri ile bu türün sevenlerini kendine çekmiş bir oyun. Oyunun tam sürümü çıkmasına rağmen halen güncellemeler kesilmiyor ve oyuna her geçen gün yeni oyun içi içerikler eklenmeye devam ediyor.

Oyunda eğer normal bir oyuncuysanız elinizde sadece meşale ve kaya ile doğmaktasınız. Elinizdeki bu kaya ile ağaçlara vurarak ilk adımı atabilirsiniz. Oyundaki temel ögeler: Kumaş, metal cevher, taş, kükürt ve tabii ki yemek ögeleridir. Bunları elde etmek için madencilik yapmalısınız. Yemek için ise avlanmanız şart. Oyunda boğulma ve hipotermiye maruz kalarak ölebilirsiniz, bu sebeple hipotermi yaşamamak adına kendinize kıyafet yapmalısınız. Bunu da hayvanları öldürdüğünüzdeki düşen derilerden kumaş yaparak yapabilirsiniz. Ayrıca tabii ki yabani hayvanlar da size zarar verebilir. Bunu ise, kendinizi korumak adına yaptığınız silahlarla savuşturabilirsiniz. Oyunun en ana olaylarından biri ise radyasyon. Radyasyon yolunuzda karşınıza çıkacak birçok şehir tarzı bölgede bulunabilir. Bu bölgelerde çok önemli lootlar bulabilirsiniz. Ancak dikkat etmenizde fayda var zira; radyasyon ölümcül.

Steam bulut teknolojisini kullanarak arkadaşlarınızla oynamaya veya istediğiniz bir topluluk sunucusuna katılmanıza olanak sağlayan fiziksel sunuculardır.

Siparişleriniz otomatik olarak kurulmaktadır. Ancak kurulumdan sonra hesap bilgilerinizde bir eksiklik olur ise hizmetiniz askıya alınabilir. Hesap bilgileri doğrulandıktan sonra hizmet tekrar aktif edilir. Ekstra nedenlerden dolayı süreç uzasa bile maksimum 24 saat içerisinde siparişleriniz aktif hale gelecektir.

Sunucularınızı sizlere Vanilla olarak sunmaktayız. Sizleri eklenti konusunda sınırlamıyoruz ve istediğiniz her eklentiyi serverlarınıza kurabilirsiniz.

Rust serverınızı kiralamak için birçok ödeme yöntemi sunmaktayız. Bunlar: Kredi kartı, banka kartı, havale/eft ve mobil ödeme kullanarak hayalinizdeki Rust serverını hayata geçirebilirsiniz.

yukarı çık