Rocket Kullanıcılarının Dikkatine!

Unturned, kimi zaman bir güncelleme ile bozulan ve sık sık sorun yaşatan bir oyun platformudur. Gelecek güncellemelerde ne zaman neyin bozulacağını az çok tahmin edebilsek bile kesin bir karara varamıyoruz. Lakin şunu söyleyebiliriz ; uEssentials Rocket modülüne ait olan en eski eklentilerden birisidir. Kullanımı oldukça karışıktır. Son gelen güncellemeler ile uEssentials eklentisi sık sık bozulmaktadır. Size uEssentials kullanmayın demiyoruz lakin kullanmanızın bir garantisi olmadığını söylemek ve bildirmek zorundayız. İlerleyen zamanlarda Unturned’e gelen güncellemeler ile uEssentials tamamı ile bozulup kullanılmaz bir hal alabilir ve bu durum sunucunuzu etkiler. Bu sebepten dolayı OpenMod modülü kurup NewEssentials kullanmanızı öneriyoruz.‌

Kurulum

Rocket modülü ; güncel olan oyununuzun dosyaları içerisindeki “Extras” klasörü içerisinde bulabilirsiniz. Bu modüle güncelleme getirilmemektedir. Oyun güncel olduğu süre boyunca hiç bir sorun yaşamazsınız.

Kolay Kurulum : Oyunun “Extras” klasörü içerisinde Rocket.Unturned ile birlikte “Install Rocket.bat” programını çalıştırdığınız zaman modül kurulur. İşlem sürecinde CMD panel aktifleştirilir, işlem tamamlandığı zaman CMD panel kendisini kapatır. Sizin yapmanız gereken hiç bir şey yok.

Manuel Kurulum : Oyunun “Extras” klasörü içerisindeki “Rocket.Unturned” isimli klasörü kopyalayıp, oyun dosyaları içerisindeki “Modules” klasörü içerisine kopyaladığınız zaman kurulumu manuel olarak yapmış olursunuz.

Rocket modülü kaynak kodları : https://github.com/RocketMod/Rocket.Unturned

Not : Kurulum için SteamCMD’den U3DS kurulumuna sahip olmanız gerekiyor.

uEssentials Kullanıcılarının Dikkatine!

Unturned, kimi zaman bir güncelleme ile bozulan ve sık sık sorun yaşatan bir oyun platformudur. Gelecek güncellemelerde ne zaman neyin bozulacağını az çok tahmin edebilsek bile kesin bir karara varamıyoruz. Lakin şunu söyleyebiliriz ; uEssentials Rocket modülüne ait olan en eski eklentilerden birisidir. Kullanımı oldukça karışıktır. Son gelen güncellemeler ile uEssentials eklentisi sık sık bozulmaktadır. Size uEssentials kullanmayın demiyoruz lakin kullanmanızın bir garantisi olmadığını söylemek ve bildirmek zorundayız. İlerleyen zamanlarda Unturned’e gelen güncellemeler ile uEssentials tamamı ile bozulup kullanılmaz bir hal alabilir ve bu durum sunucunuzu etkiler. Bu sebepten dolayı OpenMod modülü kurup NewEssentials kullanmanızı öneriyoruz.