Kits Eklentisi ile Kit Oluşturma

Kits eklentisini kullanarak sunucunuz için kit oluşturmak oldukça sağlıklıdır. Bu uEssentials’a göre daha işlevsel ve daha optimize çalışan bir sistemdir. Kit oluşturmak için komut kullanamazsınız, sadece eklentinin yapılandırma dosyasında yapacağınız değişiklikler ile kit oluşturabilir ve değiştirebilirsiniz. Eklentinin yapılandırma dosyasında yapacağınız bir hata tüm kit sisteminin bozulmasına yol açar.

uEssentials Eklentisi ile Kit Oluşturma

uEssentials eklentisinde kit oluşturmak için en sağlıklı yöntem sunucu içerisinde komut kullanarak kit oluşturmaktır. Yapılandırmış olduğunuz tüm kitler eklentinin kits.json adlı yapılandırma dosyasında bulunmaktadır. Bu eklentinin yapılandırma dosyasından kit oluşturmanızı, silmenizi ve yapılandırmanızı kesinlikle önermiyorum. Yapılandırma dosyasındaki en ufak bir hatanız tüm kitlerin silinmesine yol açabilir. uEssentials’da kit oluşturduğunuzda eklenti envanterinizde bulunanları her şeyi kopyalayıp bir kit haline dönüştürür.

uEssentials Eklentisinde Kit Oluşturma Komutları

Komut : /dkit KitAdı

Açıklama : Bu komut kit silmek için kullanılır. Silmiş olduğunuz bir kiti geri alamazsınız.
Komut : /ckit KitAdı KitSüresi True/False

Açıklama : Kit oluşturmak için kullanılır. Süre, saniye cinsinden yazılır ve oyuncuların bu kiti ne sıklık ile alabileceklerini ayarlamanız için kullanılır. Komut sonuna ekleyeceğiniz True veya False bu kitin kişi oyunda öldüğünde kiti çekme süresinin devam edip etmeyeceğini belirler. True yazılır ise kişi oyunda öldüğünde kiti süreyi beklemeden tekrar alabilir, false yazılır ise kitin süresi kalıcı olur ve oyuncu oyunda öldüğünde süre devam eder.
Komut : /ckit Araba KitSüresi True/False
Komut : /ekit Araba additem vehicle ID

Açıklama : Araç kiti oluşturmak için kullanır. İlk komutu kullanıp oluşturmuş olduğunuz normal kit, oyuncu araç kitini aldığında envanterine gelecek eşyaları belirliyoruz ardından ise /ekit komut kombinasyonu ile kite araç ekliyoruz. İstediğiniz her kite bu komutu kullanarak araç ekleyebilirsiniz