WebSender nedir?

İnternet siteniz ile Minecraft sunucunuz arasında iletişim kurmaktadır. İstediğiniz Minecraft komutlarını direkt olarak sunucu konsoluna işleyebiliyor. Satın alınan bir ürün için istediğiniz komutları işlemesini sağlayarak otomatik satışınızı ayarlayabilirsiniz.‌

Sunucum ile web sitemi bir birine nasıl bağlarım?

İlk öncelikle Keyubu’nun size sunduğu ücretsiz MineWeb Scripti, WebSender eklentisinin desteğini barındırmaktadır. Kullanmanız için sunucunuza WebSender eklentisini kurmanız gerekmektedir.

Sunucunuza eklentiyi kurduktan sonra geri kalan son bir işlem kalıyor. Sitenizle eklentiyi birbirine bağlamak. Eklenti ayar dosyasında ki yerleri, doğru bir şekilde doldurunuz.

socketPort: % # "%" yerine kullanmadığınız rastgele bir port girmelisiniz.
socketPassword: % # "%" yerine rastgele bir şifre girmelisiniz.
Keyubu WebSender örnek

Daha sonra bu doldurduğunuz bilgileri MineWeb Scriptinde de dolduralım. MineWeb admin paneline girdikten sonra sol tarafta çıkan Sunucular bölmesine tıklayalım.

Keyubu WebSender örnek 2
Daha sonra önümüze çıkan “Sunucu Ekle” kısmını az önce WebSender’daki gibi dolduralım.

Bütün işlemleri yaptıktan sonra “Ekle” butonuna tıklayarak sunucumuzu ekleyelim.‌

Evet bütün işlemler bu kadar, geriye sadece sitenize ürün ekledikten sonra komutların hemen üstündeki “Komutların Gönderileceği Sunucu” kısmından eklediğiniz sunucuyu seçmeniz yeterli olacaktır.


Bağlantının sağlandığını nasıl kontrol edebilirim?

Bu site üzerinden bağlantıyı doğru yapıp yapmadığınızı kontrol edebilirsiniz:

Bütün işlemleri doğru yapmama rağmen sistem çalışmadı. Nasıl düzeltebilirim?

ÖNEMLİ

İnternet sitenizin aktif oyuncuları doğru bir şekilde gösterebilmesi ve komutların başarılı bir şekilde konsola işleyebilmesi için siteniz açıldıktan sonra size destek talebi üzerinden gönderilen IP adreslerini Güvenlik Duvarına eklemeniz gerekir.